Amanjena (Huzurlu Cennet), 2000 yılında Fas’ta faaliyete geçtiğinde, AMAN’ın Afrika kıtasındaki ilk çıkışına damgasını vurdu. Antik Marakeş kentine ve Unesco tarafından korunan Medine’ye yakın, palmiye ve zeytin ağaçlarından oluşan bir alanın içinde yer alan tatil bölgesi, Sahra Çölü’nün giriş kapısı olan Ouarzazate’ye giden güney yolu üzerinde yer alıyor. Yüksek Atlas Dağları ufka ulaşırken, 27 delikli Amelkis Şampiyona Golf Sahası’nın yemyeşil çim yolları, tesisin bitişiğinde yer almaktadır.

Arapça’da pembe renkli yapıları nedeniyle “Kızıl Şehir” olarak bilinen Al Medina al-Hamra olarak bilinen Marakeş, Amanjena’nın tasarımının arkasındaki ilham kaynağıydı. Tesisin duvarları, şehrin eski pisé (sıkıştırılmış toprak) binalarının yanı sıra Yüksek Atlas Dağları’na yapışan Berberi köylerini yansıtır. Yeşil ayrıca Marakeş bölgesinde baskın bir renktir (cennet, kraliyet ve bereketin rengi). Çimenleri ve asmaları, zümrüt killi çatıları, Fas mermer çeşmeleri ve zellij olarak bilinen el yapımı, sırlı çinilerin göz kamaştırıcılığı ile doğanın rengi Amanjena’yı da parlatır.

Marakeş, yaklaşık 1000 yıl önce, 11. yüzyıl Almoravid sulamasının ışıltısıyla ortaya çıkmıştır. Su aynı zamanda Amanjena’nın birleştirici unsurudur. Tesisin merkezinde, Marakeş’in 12. yüzyıl Menara Bahçeleri’nden esinlenen eski bir sulama havuzu olan bir bassin vardır. Amanjena’nın orta basından iki uzun kanal akar ve bunlar portakal alevli begonvil, ebegümeci ve nar ile dolu tesis bahçelerini besler.

Amanjena’nın alçı kubbelerin altında yer alan 40 konuk süiti (32 Köşk, 7 Ev ve 1 Al-Hamra Maison), tesisin kalbindeki antik sulama havuzu üzerinden yayılır. Bu havalı, zarif konutlar zarif kemerli yollara, tonozlu tavanlara ve bahçe avlularına sahipken; içeride, Berberi halıları zellij fayans zeminlerde görsel bir şölen yaratmaktadır. Çeşmelerin sesi dinlendirirken şezlonglar ve mum fenerler otantik Fas ambiyansına katkıda bulunmaktadır. Özel ısıtmalı havuzlar da bazı süitlerde misafirlerin hizmetine sunulmuştur.

Tesisin ana yüzme havuzu 33 metre uzunluğunda olmakla birlikte, ısıtmalı ve ışıltılı yeşil zellij fayanslarla kaplanmıştır. Isıtmalı bir çocuk havuzu da mevcuttur. Sushi ve Sashimi’nin yanı sıra kaliteli washoku yemekleri sunan Japon restoranı Nama’nın görmediği ana havuzun terasında şezlonglar ve şemsiyeler yer almaktadır. Sushi barı ve robata ızgarası ve izakaya yemekleri servis etmektedir. Öğle yemeği için Arva İtalyan menüsü mevcuttur. Moroccan Restaurant, yerel klasikler sunan zarif resepsiyon çardağında yer almaktadır. Resepsiyon çardağının yanında, biri ikindi çayı sunan iki salon vardır; diğer tesisler arasında iki katlı bir kütüphane, tenis kortları, bir butik ve erkekler ve kadınlar için ayrı hamamlara (Türk hamamları) sahip bir spa bulunmaktadır. Bir zeytin korusunda dolaşarak huzur bulduktan sonra, geleneksel müzik performansları eşliğinde Fas yemekleri sunan, romantik özel yemekler veya özel etkinlikler için ayrılmış otantik bir ortam olan Caidal Tent’te dinlenirken eğlenebilirsiniz.

Amanjena’dan, kralın sarayını ve 12. yüzyıldan kalma sulanmış zeytin ve portakal bahçelerinden oluşan Agdal Bahçeleri’ni arabayla geçerek havaalanına 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Unutulmaz günübirlik geziler yapmak isterseniz Yüksek Atlas Dağları’ndaki Berberi köylerini ve sadece iki saat uzaklıktaki sahil kasabası Essaouira’yı ziyaret etmeyi unutmayın.

Sestri ve Dinle ayrıcalıkları: Havalimanında VIP karşılama ve VIP transfer ücretsiz.

Hemen Detaylı Bilgi Alın:

    Adınız Soyadız*
    Telefon Numaranız*
    E-posta Adresiniz*
    Hangi Tarihlerde Gitmek İstersiniz?

    Size nasıl yardımcı olabiliriz?

    Sorularınız mı var?

    İLETİŞİM

    Sestri Tarzında
    Mutluluğu Takip Et!

    Hiçbir ayrıntıyı kaçırmamak için
    bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.