Balayı

Bir Boşnak Atasözü der ki ”Seyahatin önündeki tek engel kapının eşiğidir” çünkü seyahat bir tutkudur, küçücük bir cesaretle kapıyı açarak, dünyalara taşmaktır.
Bir çok insan henüz bunun farkında olmasa da, seyahat etmenin hazzını bir kez aldınız mı, keşfetmeye doymamak, farklılıkları yaşamak, anılar biriktirmek vazgeçilmeziniz oluyor.
Seyahati hayatının coşkusuna katmış insanlarla, Anadolu’yu tanımak için yola başladık.. Sonra Anadolu’nun ortasından yakınlara, uzaklara öyküler yazmaya devam ediyoruz.  Sadece turist olmadığımız, gittiğimiz yerlerin bir parçası haline dönüştüğümüz, yerel insanından farksızlaştığımız seyahatleri yaratıyoruz.
Anılarınıza anı katan, öykülerinize ışıltılar serpen, dost masasında kadehleri hikayelerinize kaldırırken, işte o hikayeleri sizlerle birlikte yazanlardan biri oluyoruz.  Bazen bir Karadeniz konağına konuk olup, mıhlama ve taze çayın kokusu ile uyanırken, bazen Balıkçı’nın izinde baharat, müzik, hatta mistisizm konuştuğumuz bir mavi yolculuğu kendimize rota belirleyeceğiz. Mitolojik kahramanların günümüze kadar uzanan efsanelerinin yaşandığı topraklarda yürürken, birden bire kulaklarımıza nota olan bir neyin nefesinde Kibele’nin yaratıcılığına hayran kalacağız.
Bazen de birlikte çok uzakları yaşayacağız, kimi zaman gün doğumunda balonla yaptığımız bir safarinin ardından, bir Masai köyünde yerlilerle ateş başında sohbet edip, dans edeceğiz, kimi zaman Avrupa’nın gizli bir şapelindeki freskoları özel olarak biz göreceğiz, bazense egzotik bir adada sadece suyun sesini dinleyip, benliğimizle bir olup, dinginleşeceğiz.
Hadi birlikte Doğu’nun gizeminde kaybolup, yeniden kendimizi bulalım, Avrupa şehirlerinin dar sokaklarında hala keşfedilmemişi keşfedelim, kıyıları sadece denizi için değil, enfes baharatlarla tatlandırılmış lezzetleri için de yaşayalım. Yani, hadi hep birlikte seyahatlerimize farklı bakıp, ışıltılar katalım.. Dost masamızda birbirimize gözlerimiz ışıldayarak anlatacağımız macerelara beraber çıkalım…

Bali

Endonezya’da bir ada olan Bali’nin güzelliği dillere destan! Çoğunlukla balayı için tercih edilen bu ada, yurtdışı seyahatlerinde her zaman başı çeken yerlerden biri. Seyahat tutkunlarını doğal güzellikleriyle ve birbirinden romantik otelleriyle kendisine hayran bırakıyor. Unutulmaz ve ayrıcalıklı tatil deneyimi için Bali sizi bekliyor!

Filipinler

Pasifik Okyanusu’nun batısında yer alan Filipinler, gezilecek yerler listesinin başında. Balayı çiftlerinin tercihi Filipinler, romantik otelleriyle de revaçta. Birbirinden uygun fiyatları ile dikkat çeken bu otellerde yaşayacağınız tatil deneyiminin muazzam olacağını şimdiden söyleyelim.

Eşsiz güzellikteki Filipinler’in başkenti Manilla da gezilmesi gereken yerler arasında. Tropikal ormanların masmavi okyanusla buluştuğu Filipinler’de, volkanik dağları da görebilirsiniz.

Güney Afrika

Büyük bir coğrafyaya sahip Güney Afrika, gezilip görülecek çok sayıda güzelliğe sahip. Doğal güzellikleri ile de unutulmazlar listesine ilk sıralardan giriş yapan Güney Afrika, yeşilin içinde eşsiz bir deneyim sunuyor.

Balayı için tercih edilen yerlerin başında gelen Güney Afrika, safari turlarıyla da sıkça tercih ediliyor.

Maldivler

Maldivler, mavinin en güzel tonuyla hep akıllarda. Doğal güzelliği, romantik otelleri, eşsiz iklimi ve farklı tatlarıyla Maldivler, sıklıkla balayı çiftlerini ağırlıyor. Balıklarla birlikte yüzmek, eşsiz yeşilin ve mavinin tadını çıkarmak için Maldivler sizi bekliyor!

Mauritius

Hint Okyanusu’nun ortasında, tropikal iklimi ve eşsiz bitki örtüsüyle dikkat çeken Mauritius Adası adeta bir cennet. Balayı çiftlerinin yanı sıra sualtı sporlarını sevenler için de eşsiz deneyimler sunan adada, mercan resiflerini izlemeye doyamayacaksınız.

Yunan Adaları

Ege Denizi’ne yayılmış Yunan Adaları’nın her biri, adeta bir kartpostal güzelliğinde. Dilerseniz cruise gezileriyle de gidebileceğiniz Yunan Adaları’nda romantik ve harika bir tatil sizi bekliyor. Muhteşem lezzetler, masmavi deniz ve mest eden kokusuyla Yunan Adaları, konuklarını her daim aynı samimiyetle ağırlıyor.

Sestri Tarzında
Mutluluğu Takip Et!

Hiçbir ayrıntıyı kaçırmamak için
bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.