Sestri,

Doğa ile dost bir yaşam şekli tasarlar…

Bireysel sağlık, bugünün önemi, anın farkındalığı, mutluluk, hızlı hayatın artık yavaşlamasına olan ihtiyacımız, geçmiş köklere saygı duymamız ve doğadan bir parça olduğumuzu yeniden hatırlamamız….

Bunlar yaşam stilimizde olduğu kadar seyahat alışkanlıklarımızda da değişiklilere neden olacak uyanışlarımız.

Baksanıza, geleceğe yönelik teorisyenler artık “gayri safi hasıla rakamları” yerine “anlamlı, manalı, mutlu” gibi değerlerin kullanılacağını düşünüyor.. Belki hemen yarın bir değnekle her şey değişmeyecek ama yavaş yavaş, özümsenerek ihtiyaç duyacağımız bu değişimler, gezginler için de bağ kurulan ve değer katan seyahatlere doğru yönelime neden olacak.

Artık bedeli olmayan, anı biriktiren deneyimlerin arayışında olan gezginler, geleneksel konaklamaların yerine “benzer düşünceye sahip” kişilerle, farklı tecrübelerle bir araya gelebildiği hizmetlere yönelmeye çoktan başladı bile çünkü gruplaşma bir ihtiyaç olmaktan çıkıp, bireysel gelişim, ruh halini bulma ve kendinden başka bir şeylere de katkı bulunma bilinci artık hepimize yerleşiyor. Bu da amacı ve farkındalığı olan turizm taleplerini oluşturmaya başladı. Özgün, gerçek, koşuşturmacadan uzak ve benzeri olmayan doğalara olan kaçış turizmi artık “Entelektüel Kaçamaklar” olarak seyahat literatüründe yerini çoktan aldı. Ve bununla birlikte daha basite olan dönüşüm devam ederken, “yeterli”nin tercih edildiği, lüks değerlerinin değiştiği seyahat tercihi bir akımdan öte, bir düşünce stilinin yansıması, üst bir amaçla bağ kuran, bağları genişletip, güçlendiren bir felsefeye dönüşüyor her geçen gün.

Sestri Lifestyle, yani bizler daha deneyim odaklı, ihtiyaçlarını belirtmiş ve bu açıdan entelektüel olarak tanımlanabilecek gezginlere, tek seferlik deneyim algısından kurtarılmış seyahat ve yaşama yönelik öneriler için küratörlük yapmayı hedeflemiş bir girişimin üyeleriyiz. Sadece bireysel gezginlere değil, iş seyahatlerinde de hassas davranan ve deneyimi planlarında ön sıra almış etkinlikler arayan şirketlere de danışmanlık veriyoruz.

seyahat gurusu & yoga eğitmeni

ELÇİN ÖZKAN

Almanca ağırlıklı ortaokul ve lise eğitiminin ardından, Boğaziçi Üniversitesi’nde Turizm ve İşletme Lisansı ve Bilgi Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Seyahat etmek, sanat, doğal yaşam, gusto mutfaklar, anı & tecrübe biriktirme tutkusu olması nedeniyle, kariyer hayatına seyahat ve yaşam stili danışmanlığı alanında devam etmeye karar vermiştir.

Sektörün birçok ileri gelen firmasında yöneticilik yapmış ve uluslararası seyahat & concierge konusunda uzmanlaşmıştır. Doğaya olan bağlılığının etkisiyle, şaman öğretilerini yaşam felsefesi olarak benimsemiş, bu alanda sürekli eğitimler alarak ve basılı kaynakları takip ederek bilgilerini genişletmeye çalışmaktadır. Aynı zamanda, uluslararası yoga eğitmeni ve profesyonel, lisanslı yelken yarışçısıdırŞarabın tarihi felsefesine olan hayranlığıyla, ileri düzey şarap eğitimine devam etmektedir. Spor, gastronomi, seyahat, sürdürebilir yaşam ve hayatın gusto zevkleri konusunda danışanlarımıza yön vermeyi ve anı biriktirmelerini sağlamalarına destek olmaktadır.

Elçin Özkan

Sestri Tarzında
Mutluluğu Takip Et!

Hiçbir ayrıntıyı kaçırmamak için
bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.