Booking.com

Kızının oyuncaklarını ağzına koymasından, bu nedenle de güvenilir boya kalemleri bulamamasından ilham alarak yola çıkan Naoko Kimura; lahana, pirinç ve elma gibi malzemelerden yenilebilir boya kalemleri yapıyor. Çoğu kalemin içinde yer alan asbest gibi kötü maddelerin hiçbirini içermeyen kalemler Kickstarter’da yerini aldı.

Çocuklara sebze yedirmek oldukça zorlu bir iş olabiliyor. Ancak çocuklar, tamamen sebze ve pirinçten yapılmış boya kalemlerini yemek için can atıyorlar! Bu kalemler yalnızca yemek veya çocukların gelişimi için değil, aynı zamanda çevre dostu olduğu için de çok önemli ve güvenli. Sebze boya kalemlerinde hangi ürünün kullanıldığını ve bunların nasıl elde edildiğini gösteren bir çizelge de bulabilirsiniz. Naoko ayrıca, boya kalemlerini onları renklendiren sebzeler ( yeşil yerine “Lahana” ve “mor” yerine “Cassis” ) olarak adlandırarak beslenme ile ilgili mesajlara yer veriyor.

Kickstarter’da bu dahiyane fikir için bazı şeyler söylemek istedi. Kickstarter;  “Her çocuğun en sevdiği (ve pek de sevmediği) meyve ve sebzeleri vardır. Çizim yaparken bu renklere dokunarak ve onlarla etkileşime girerek, belki de sevmedikleri sebzelere daha fazla ilgi duymaları için ilham alacaklar.” diyerek bizce çok doğru bir noktaya değiniyor.

Sestri & Dinle

Merhabamız rengini Ege’den alır…

Kırmızımız rengini Mevlana ve Yunus’un Aşk’ından getirir…

Boyandık yola düştüğümüzde Ege’den maviye; karadaki denizden de kırmızıya.

Şimdi Sestri ve Dinle birlikte boyayacak tüm dünyayı ve Anadoluyu yeniden ve en yenisinden maviye kırmızıya….

SESTRİ & DİNLE HAKKINDA