Booking.com

Walt Disney World’ün tema parkındaki Victoria & Albert’s restoranı, Michelin Yıldızı ile ödüllendirildi.

Tadını Çıkarabileceğiniz Sakin Bir Ortam

Victoria & Albert’s’taki The Dining Room’da büyük kubbenin altında yemek yiyebilirsiniz. Bu zarif alan, Viktorya temalı duvar resimleri ve duvar kaplamalarından tavanı süsleyen zarif çiçeklere ve kelebeklere kadar bir bahçeyi andırıyor.

Başından sonuna kadar birinci sınıf hizmet ve düşünceli dokunuşlarla nefis bir yemek deneyimi için yerinizi almaya hazırlanın.

Disney’in baş tacı olan Grand Floridian Resort’ta rezervasyon yaptırmak hiç de kolay değil. Burası oldukça samimi ve sıcak bir atmosfer taşır. Burada yemek yemek tempolu, tecrübeli sunuculardan oluşan zarif bir tugay tarafından yönetilen, üç saatlik yavaş bir vals gibidir.


Disney Park Blog’a göre, bir ABD tema parkının sahip olduğu ve işlettiği prestijli onura sahip ilk ve tek restoran burasıdır. Artık burası Michelin ödülü sayesiyle, sadece Mickey Maouse ile anılmayacak. Ancak restorana Mickey kulaklarınızla gelmeyi planlamayın. Restoranın oldukça katı kuralları var ve 10 yaşın altındaki çocuklara izin verilmemektedir. Konuk başına 295 dolardan başlayan iki çok servisli prix-fixe menüsü arasından seçim yapabilirsiniz.

Şef Matthew Sowers çağdaş bir şevkle yemek pişiriyor ve Asya’dan İskandinavya’ya kadar uzanan etkilerden yararlanıyor. Mutfak şefi Matthew Sowers ve pasta şefi Ally Rogers’ın küratörlüğünü yaptığı tadım menüsü, modern Amerikan yemeklerinin en iyi örneklerini sergiliyor. Menü sürekli gelişiyor, pazardaki mevcudiyete göre ve mutfak ekibinin takdirine bağlı olarak mevsimsel olarak değişiyor. Yemek yiyenler Langoustine Tartelette, Cinco Jotas Iberico “Eclair” ve Miyazaki A-5 Wagyu bifteği gibi yemekleri bekleyebilirler.

Victoria & Albert’s ayrıca damak tadınıza hitap edecek el yapımı içecekler de sunmaktadır. Su listeleri, süslü kahve ve çay servisi ve ciddi bir şarap programı gibi diğer ayrıntılar da etkileyicidir. Ödüllü şarap listesi, 35 bölgeden 500’ün üzerinde şaraptan oluşan geniş bir koleksiyona sahiptir. Bu nadide koleksiyon sürekli değişmektedir; geçmişi 1900’lerin başlarına kadar uzanan olağanüstü seçeneklerle birlikte.

Amerika’da Michelin Yıldızı Kazanan İlk Siyahi Adamdım ve Sonuncu Olmadığımdan Emin Olmak İstiyorum

“Michelin tarafından bir yıldızla tanınmak mükemmelliğin bir kanıtıdır. Sowers yaptığı açıklamada, ekibimizin Victoria & Albert’s’ta hayata geçirdiği yemek deneyimi için Michelin tarafından tanınan ilk Disney’e ait mekan olmak inanılmaz bir onur” dedi. “Kahyalarımızdan garsonlarımıza, aşçılarımızdan pasta şeflerimize kadar ekibimizdeki herkes bu yıldızı kazandı ve gelecek nesil mutfak profesyonellerine hayallerinin peşinden gitmeleri için ilham vermeyi umuyoruz.”

 

Kaynak

Sestri & Dinle

Merhabamız rengini Ege’den alır…

Kırmızımız rengini Mevlana ve Yunus’un Aşk’ından getirir…

Boyandık yola düştüğümüzde Ege’den maviye; karadaki denizden de kırmızıya.

Şimdi Sestri ve Dinle birlikte boyayacak tüm dünyayı ve Anadoluyu yeniden ve en yenisinden maviye kırmızıya….

Serendipians