Booking.com

115 pastoral beyaz kum adasıyla, güzel Seyşel Adaları’na seçim yapmakta kendinizi şımartabilirisiniz.

Seyşeller, ekvatorun birkaç derece güneyinde, Hint Okyanusu’nun 400.000 m2’nin üzerine dağılmış 115 adadan oluşan bir ülkedir. Bazı adalar büyük ve granitiktir, diğerleri ise denizden çıkan minik mercan çıkıntılarıdır. Bir zamanlar üç yıldızlı otellerle beş yıldızlı bir destinasyon olarak bilinen yeni görünümlü Seyşeller, zengin vahşi yaşamını ve beyaz kumların tadına varmak için olağanüstü insan yapımı güzelliğe sahip alanlar sunuyor.

Mutlaka Yapılacaklar

1. Bomboş Sahillerde Dinlenin, Relax Olun

Kalabalık olmayan, el değmemiş ve herhangi bir yapıdan yoksun plajlardır. Su berrak ve ılık olduğundan yüzmek veya şnorkelle dalmak için her zaman harika bir yerdir. Anse Source d’Argent, Anse Lazio ve Beau Vallon plajlarını kaçırmayın.

2. Cousin Adasını Keşfedin

Praslin’in yaklaşık bir mil güneybatısında yer alan Cousin Adası, koruma altındaki bir doğa rezervidir. Buradaki yerli kuş nüfusu 300.000’i aşıyor! Özellikle kuş popülasyonlarını korumak için 1968’de açılan burada, kalarak  ormanda yürüyebilir ve tüm farklı kuş türlerini kontrol edebilirsiniz. Nesli tükenmekte olan Seyşeller Saksağan Robin için gözlerinizi dört açın.

3. Nid d’Aigle’da Yürüyüş Yapın

La Digue’deki en yüksek nokta olan bu yürüyüş için bir gün geçirmek harika olacaktır. La Digue ve komşu adaların nefes kesici manzaraları muhteşemdir. 333m yükseklikte 4 km’lik bir yürüyüş parkuru. Çoğu insan yürüyüşü 1.5-2 saatte tamamlar. Bol miktarda atıştırmalık, güneş kremi ve su almayı unutmayın. Sabah hava çok ısınmadan yürüyüş yapmayı hedefleyin.

4. L’Union Estate’i Ziyaret Edin

La Digue’de hindistancevizi çiftçiliğinin ana endüstri olduğu zamanlarda, burası üretim merkeziydi. La Passe’nin hemen güneyinde bulunan mülk şu anda ulusal miras alanıdır ve bir tür gayri resmi müze ve tema parkı olarak işletilmektedir. Hindistan cevizlerinin nasıl hasat edildiğine dair bazı gösteriler var ve Eski Plantasyon Evi’ni, sömürge dönemi mezarlığını ve tersaneyi keşfedebilirsiniz. Hatta dev kaplumbağaları barındıran bir ağıl bile var.

5. Veuve Bird’ü Arayın

La Digue, Veuve’yi (kara cennet sinekkapanı) korumak için özel olarak kurulmuş Veuve Doğa Koruma Alanı’na ev sahipliği yapmaktadır. Adaya özgü ve nesli kritik derecede tehlike altında olan küçük, mor ve siyah bir kuştur. Habitat kaybı geleneksel ekosistemlerini yok ettiği için Seyşeller’de 300’den az kişi kalmıştır. Kuşu bulmanız garantili rehberli turlar düzenleyebilirsiniz.

6. Doğa Tarihi Müzesi’ne Göz Atın

Hava mükemmel değilse (olası değil), plajlara ara verin ve Victoria’daki Doğa Tarihi Müzesi’ni (Mahe’de) ziyaret edin. Adanın vahşi yaşamı ve jeolojisi hakkında bir iki şey öğrenmek isterseniz küçük ama uğramaya değerbu müzeyi programınıza alın  . Müze, adadaki tüm flora ve faunayı vurgular ve ayrıca adanın askeri ve milisleriyle ilgili sergiler de vardır. Müze ayrıca, ülkenin geleceğini tehdit eden çevre sorunları ve doğal afetlere de odaklanıyor.

7. Botanik Bahçeleri’nde Dolaşın

Ayrıca Victoria’da, Seyşeller Ulusal Botanik Bahçeleri, meşhur coco de mer palmiyeleriyle birlikte, yerel flora ve faunaya daha derin bir bakış sunar. 14 dönümlük bir alanı kaplayan bahçeler bir asırdan fazladır ve meyve yarasalarına ve dev kaplumbağalara (bazıları 150 yaşın üzerindedir) ev sahipliği yapmaktadır. Orkide evini kaçırmayın.

8. Dalışa git

Seyşeller’de dalış yapmak için çok sayıda inanılmaz site var.  Dalış için bazı popüler yerler Ennerdale batığı, Shark Bank, Dredger Wreck, Fisherman’s Cove Reef ve Marianne Adası. Muson mevsiminde (Mayıs-Eylül) ziyaret ederseniz balina köpekbalıklarını görebilirsiniz. Tüm yıl boyunca burada çok sayıda köpekbalığı ve mantalar var.

9. Sörf Yapmayı Öğrenin

Burada tüm yıl boyunca iyi dalgalar bulabilirken, Nisan-Eylül ayları en iyi oldukları zamandır. Özel bir ders için bunun iki katını ödemeyi bekleyin. Carana Plajı yeni sörfçüler için iyi bir seçimdir; Anse Bougainville, North East Point, Misfit Baya ve Anse Royale daha deneyimli sörfçüler için iyi seçeneklerdir.

Seyşeller’e Ne Zaman Gidilir

Seyşeller’i ziyaret etmek için en iyi zaman Nisan-Mayıs ve Eylül-Ekim ayları arasıdır. Bu süre zarfında adalar daha az rüzgarlı olacak ve su sporları ve sahilde uzanmak için mükemmel olacak. Buradaki sıcaklıklar tüm yıl boyunca 30°C (86 ° F) civarındadır, ancak genellikle esintili olduğundan fazla nemli olmaz.

Ada, rüzgarlar nedeni ile  yılın farklı zamanlarında etkilediğinden, hangi rüzgarların estiğine bağlı olarak bazı adalar diğerlerinden daha iyidir. Adaların batı tarafında Mayıs-Kasım daha az rüzgarlı geçerken, yılın geri kalanında doğu kıyılarında daha az rüzgarlı geçecek.

Ocak-Mart ayları arasında yavru kaplumbağanın yumurtadan çıkıp denize açıldığını da görebilirsiniz. Ekim ayında yuva yapmaya ve yumurtlamaya başlarlar.

Seyşeller Seyahatleri Hakkında Detaylı Bilgi için Bize Yazın

Adınız Soyadız*
Telefon Numaranız*
E-posta Adresiniz*
Hangi Tarihlerde Gitmek İstersiniz?

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sestri & Dinle

Merhabamız rengini Ege’den alır…

Kırmızımız rengini Mevlana ve Yunus’un Aşk’ından getirir…

Boyandık yola düştüğümüzde Ege’den maviye; karadaki denizden de kırmızıya.

Şimdi Sestri ve Dinle birlikte boyayacak tüm dünyayı ve Anadoluyu yeniden ve en yenisinden maviye kırmızıya….

SESTRİ & DİNLE HAKKINDA