Volkanik tüflerin ortaya çıkardığı, rüzgâr, kar ve yağmurun binlerce yılda nakış gibi işlediği benzersiz bir coğrafya… Hititlerin yurdu, yüzyıllar boyunca yeryüzünün en büyük manastır yerleşkesi, üzüm ve şarabın anavatanı, Hristiyanlığın beşiği, Selçuklu’nun kalbi, Anadolu bozkırının vahası ya da Persler’in ona verdiği isimle “Güzel Atlar Ülkesi”; Kapadokya…

Katman katman etkileyici bir tarih, mistik bir atmosfer, akla kazınan bir güzellik… Ve bu coğrafyanın ortasında, bu bölgeye aşkla yoğrulmuş bir otel: Argos in Cappadocia… Binlerce yıl önce yeraltı şehirlerinin oyulduğu, milyonlarca güvercinin en güvenli yuva bildiği, keşişlerin yüzyıllar boyu inzivaya çekildiği toprakların en özel oteli.

Dünyada bir eşi daha olmayan odalarından hikâyesine, çalışanlarından yemeklerine, konumundan manzarasına, dekorasyonundan mimarisine, çevre duyarlılığı, doğa ve hayvan sevgisinden bölgeye katkısına bambaşka bir otel.

Argos in Cappadocia’nın, bölgenin yapısına ve tarihi dokusuna göre şekillenen, 24 yıllık sürede büyük bir özenle yapılandırılmış 51 odası, misafirlerine 51 farklı deneyim vaat eder. Güvercinlik Vadisi, Erciyes Dağı ve peri bacalarına karşı eşsiz doğa manzaraları sunan, kademeli teraslar üzerindeki 51 oda, metrekare baz alınarak kategorileştirilir; 4 kategoriden bahsedilebilir. “51 farklı kategori var” denilirse, bu da hatalı olmaz. Şömine, teras ya da mağara alternatifi sunan, her biri başka bir auraya sahip, kişiliği olan benzersiz odalar, aynı gustoda birleşir. Yöredeki volkanik taşların şekillendirdiği rustik nişler ve köşeler, geleneksel Türk el işleri ile modern mobilyaları büyük bir uyumla bir araya getiren yaşam alanları oluşturur. Sadece Kapadokya’da değil dünya çapında “En romantik”, “En iyi düğün oteli” sıfatlarıyla uluslararası pek çok ödül alan Argos in Cappadocia, eşine az rastlanır havuzlu odalarıyla balayı çiftlerinin de tercihidir. “Kapadokya’da nerede kalınır?” sorusunun en doğru yanıtı olduğunu düşündüğümüz Argos in Cappadocia’daki hiçbir odanın dünyada bir eşi olmadığı söylenebilir.

 

Hemen Detaylı Bilgi Alın:

  Adınız Soyadız*
  Telefon Numaranız*
  E-posta Adresiniz*
  Hangi Tarihlerde Gitmek İstersiniz?

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Sorularınız mı var?

  İLETİŞİM

  Sestri Tarzında
  Mutluluğu Takip Et!

  Hiçbir ayrıntıyı kaçırmamak için
  bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.