Booking.com

Sevgili, sevginin form almış halidir. Sanat, güzelliğin form almış halidir. Güzellikler; sevgiyle, heyecanla takdim edilir. O halde sevgili dediğimiz şey de sanatla özdeşleştirilir.

Bir insana alınabilecek en güzel hediye, ona kendini en iyi yansıtabilendir. Bir sevgiliye sevgi alman gerekir. Sevgi ise onu en iyi tamamlayacak olan sanatla elde edilir. Sanat, sevginin biçimsizleştiği yerdir. Hem ta kendisi, hem de onu kalıplardan sıyıran, onu büyütüp yücelten şeydir. Sanat, aşktır. Sanat; hem gerçeklik, hem de gerçek olamayacak denli büyüleyici olandır. Sanat, sevgilidir…

Sevgili; seni olduğun zamandan, mekandan, algıdan sıyırıp seni yeni dünyalara yolculuk ettirendir. Sevgilinin kendisi bir sanattır. Baktıkça bakılası gelen, içine gömüldükçe çıkılamayan, bambaşka bir benlik kapıları arz eder. Sevgilinin sanatla karşılanması demek; onun kendisini, dolaylı olarak karşılayanın kendisini ayna misali yansıtabilmesi, kendi varlığını sunabilmesi demektir. Yani sanat kendimizi bulduğumuz, var edebildiğimiz bir sonsuzluk. Sevgili ise bunu paylaştıklarımızdır. Sanat, sevgilidir…

Sevgiliye kendisini alalım, sevgi alalım, ona sanat alalım. Ki sevgili kendisini kollarınızdan asla düşüremesin.

14 Şubat Sevgililer Günü de yaklaşırken, sevgilinize sıradan hediyeler yerine sizin ve onun için anlamlı bir sanat eseri almak isterseniz yazımızın devamında bahsettiğimiz platformlardan yararlanabilir, online olarak görebileceğiniz binlerce eser içerisinden sevgilinizi en iyi yansıtanı güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kolekta

5000’den fazla sanat eserini dijital bir ortamda birleştiren Kolekta, aynı zamanda genişleyen eser seçenekleriyle dijital bir arşiv ve sanatçılarla ilgili bir kaynak oluşturuyor. Kolekta vasıtasıyla heykellerden enstalasyona, yeni medyadan seramiğe, özgün baskıdan desene, resimden fotoğrafa yaklaşık 500 sanatçının güncel eserlerini tek bir platformda görebilir ve satın alabilirken, 40 kadar galeriyi ve alternatif sanat alanlarını da takip edebilirsiniz ayrıca usta sanatçılarla birlikte sanat hayatına yeni başlamış genç sanatçıların eserlerinde de kendinize en yakın bakış açısını bulabileceksiniz. Ayrıca Kolekta’nın internet sayfasında her ay konuk olan iş ve sanat dünyasından farklı kişilerin koleksiyonlarını da inceleyebilir, eser alırken fikir edinebilirsiniz. Kolekta’ya www.kolekta.com.tr adresinden ulaşırken sayfalar dolusu sanat eserinin içerisinde kendinizi kaybetmişçesine bir yolculuğa çıkacaksınız.

Shopi Go Art

2012 yılında online konsept mağaza olarak kurulan Shopi Go, modanın ardından sanatın da insanlar tarafından kolayca erişilebilmesi için Shopi Go Art projesini hayata geçirdi. Çağdaş sanatın keşfedilmesini amaçlayan platform, herkesin bir sanat eserine kolayca sahip olabilmesi mottosuyla yola çıkmış. Sitede genç sanatçıların çizdiği tablolardan 4 boyutlu fütüristtik çalışmalara kadar yüzlerce eser mevcut. Aynı zamanda Shopi Go Art ekibinin oluşturduğu özel seçkilerle benzer konseptlerdeki sanat eserlerini bir arada bulabilirken ünlü sanatçılarla yaptıkları röportajları okuyarak eserleri hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Birçok çeşitli eseri bir arada bulabileceğiniz Shopi Go Art, online olarak sanat eseri alışverişi yapabilmeniz adına sizlere Shopi Go kalitesini ve güvenirliğini sunuyor. www.shopigo.com/en/pages/art adresinden Shopi Go Art mağazasına ulaşabilirsiniz.

Artoloji

140 civarında sanatçının eserlerinin tanıtılıp satıldığı Artoloji’de 1000’i aşkın sanat eserini online ortamda bir arada dilediğinizce seçip, satın alabilirsiniz. Eğer sanat eserlerine göz atmak isterseniz Artoloji’de resim, baskı, gravür, fotoğraf, heykel, cam, seramik, illüstrasyon ve grafik alanlarında geniş bir eser seçkisini bulabilirsiniz. www.artoloji.com.tr adresinden platforma ulaşabilir, kendinize uygun bir sanat eseri seçebilirsiniz.

Sestri & Dinle

Merhabamız rengini Ege’den alır…

Kırmızımız rengini Mevlana ve Yunus’un Aşk’ından getirir…

Boyandık yola düştüğümüzde Ege’den maviye; karadaki denizden de kırmızıya.

Şimdi Sestri ve Dinle birlikte boyayacak tüm dünyayı ve Anadoluyu yeniden ve en yenisinden maviye kırmızıya….

SESTRİ & DİNLE HAKKINDA