Booking.com

Çin takvimi genellikle Çiftçi Takvimi veya Hsia Takvimi olarak bilinir. Sadece zamanın akışını kaydetmekle kalmayıp aynı zamanda kişilerin yaşam yolunu anlamak için şaşırtıcı derecede doğru bir sistem olarak kullanılır. Kaderin Dört Sütunu, yani Çince adıyla BaZi, bugün profesyoneller tarafından kullanılan en gözde öngörü sistemlerinden biridir.

Hsia takviminde 2021, iki Çince karakterle sembolize edilir: Yin Metal ve Öküz (toprak). Bu iki karakter biri üstte, biri altta olmak üzere yazılır. Üstte duran göğü, yani kozmik enerjileri, altta duran ise yeri, üzerinde yaşadığımız toprağı simgeler.

Yin Metal, üstte duran gök hanesidir. Öküz ise altta duran yer hanesidir. Öküz aynı zamanda toprak elementidir ve Çin zodiyağının 2.ci burcudur. Beş Element döngüsünde, toprak metali doğurur. Dolayısıyla yer hanesi, gök hanesini desteklediği için, bu kombinasyonun daha uyumlu bir ilişkiyi temsil ettiği söylenebilir. Bundan yola çıkarak 2021’in daha huzurlu bir yıl olacağını düşünebilirsiniz.

İçinde bulunduğunuz yılın ruhunu anlamak için Hsia takvimini ve Beş Element döngüsünü temel alabilirsiniz. Beş Element döngüsünde yıkıcı bir ilişki varsa; örneğin su ve ateş gibi, o sene huzursuz geçecektir.  Elementler arasında yapıcı bir ilişki varsa; örneğin su ve ağaç gibi, o zaman daha uyumlu bir seneden bahsedebiliriz.

Yin metal dışarıdan bir elmas gibi nazik, ılımlı, zarif ve sofistike görünse de, içinde tehlikeli ve yıkıcı hançer gibi güçlü bir karakter taşır. Bir söz vardır: “Dışı güzel ama içi sert.” Parlak ve çekici tarafı ile kendine hayran bırakan yin metaller, hedeflerine ulaşmak için sert ve şiddetli davranışlar sergileme eğilimindedirler.

Öküz enerjilerini dengelemek için fare sembolleri taşınması önerilmektedir. Toprakla bağ kurmak ve doğayı dinlemek için güzel bir sene olduğunu söyleyebiliriz.

Sestri & Dinle

Merhabamız rengini Ege’den alır…

Kırmızımız rengini Mevlana ve Yunus’un Aşk’ından getirir…

Boyandık yola düştüğümüzde Ege’den maviye; karadaki denizden de kırmızıya.

Şimdi Sestri ve Dinle birlikte boyayacak tüm dünyayı ve Anadoluyu yeniden ve en yenisinden maviye kırmızıya….

SESTRİ & DİNLE HAKKINDA