Booking.com

1. Sualtı Deneyimleri

Maldivler’de deniz altında yemek yemek; diğer yemek yiyen insanların hayranlıkla olan bakışlarını gözlemlemek ve inanılmaz su altı manzaralarının tadını çıkarmasını sağlayan büyüyen bir trend. Dünyanın en güzel destinasyonlarından bazılarının kristal mavisi sularında yemek ve içmek için dalgıç olmanıza gerek yok.

Lüks su altı restoranları dünyadaki en eşsiz yemek deneyimlerinden biri ve her gün balıkların gezintisi eşliğinde yemek yediğinizi söyleyemezsiniz. Hint Okyanusu’nun altındayken istiridye üzerinde ziyafet çekmeyi veya bir deniz kaplumbağası eşliğinde Dom Pérignon’u yudumladığınızı hayal edin. Sevdiklerinizle romantik bir akşam yemeği yemek ya da ailenizi çok özel bir öğle yemeğine götürmek isterseniz, Maldivler çevresindeki bir avuç su altı restoranı WOW faktörünü sağlamaya hazır!

2. Su Aktiviteleri: Heyecan ve Aksiyon Dolu Bir Tatil

Adaların etrafındaki kristal berraklığında suları, geniş resifleri ve sığ lagünleriyle Maldivler, hem yeni başlayanlar hem de daha gelişmiş olanlar için çok çeşitli su sporları için idealdir.

Maldivler’in neresinde olursanız olun, aşağıdakiler gibi bir dizi eğlenceli su sporu aktivitesi sunulmaktadır:

 1. Lagün boyunca rüzgar sörfü yapın, rüzgarı saçınızda hissedin ve dalgaların arasından süzülürken teninizde hissedin
 2. Arkadaşlarınız ve ailenizle heyecan için muz botu sürebilirsiniz. Daha rahat bir gezinti arıyorsanız, adanın etrafında kano ile kürek çekmenizi öneririz.
 3. Tatil köylerinin çoğunda gece balıkçılığı ve büyük av balıkçılığı sunulmaktadır. Balık avcılığını deneyebilirsiniz.
 4. Rüzgar sörfü ve uçurtma sörfü
 5. Yunus izleme
 6. Drop-zone dalışı
 7. Yelken
 8. Deniz Paraşütü
 9. Uçağa biniş

3. Manta Rays ile Yüzme

Maldivler, şnorkelle dalmaya veya mantalarla dalmaya en iyi erişim imkanlarından birini sunmaktadır. Mantalar, kanallara ve hatta resif kenarı boyunca adanın daha sığ lagünlerine giren gruplar halinde dolaşır. Adanızdan on dakikalık bir tekne yolculuğu ve mantalar eşliğinde suda olabilirsiniz.

Ari Mercan Adası’nda pelajik sevenler arasında popüler olan birkaç bölge var. Siteler en tahmin edilebilir hayali dalışları sunuyor. Mevsimsel bir göç yolu izlemelerine rağmen, yıl boyunca bu sitelerde bulunurlar. Kasım ayından Nisan ayına kadar kuzeydoğu musonu sırasında, atolün batı tarafında daha fazla manta var ve bunlar mayıs ayından ekim ayına kadar güneybatıdan doğu tarafına doğru hareket ediyor.

4. Balayı

Bu mükemmel resim adaları, gözlerden uzak ve mahremiyeti garanti eden konaklama birimleri ile gerçek bir çölada fantezisidir. Yalnızca size ait bir balayı istiyorsanız, Maldivler idealdir. Her tatil yeri kendi adasındadır; yabancılar yoktur, sadece bakım görevlileri ve mahremiyetinize değer veren diğer konuklar vardır.

5. Muhteşem Yemek Deneyimleri

 • Sandbank yemekleri
 • Özel destinasyon yemekleri
 • Sualtı platform yemekleri
 • Astronomik akşam yemeği yolculukları

6. Sağlık

Maldivler’deki en iyi sağlıklı yaşam merkezlerinin çoğu; sağlığı, zindeliği kucaklamak ve daha iyi bir yaşam sürmek için size ilham vermek adına çeşitli bütünsel yaklaşımlar kullanır. Dünya standartlarında yoga ve fitness tesisleri, antik şifa geleneklerinden esinlenen egzotik tedavilerle birlikte muhteşem kaplıcalar sunuyor ve Tabiat Ana ile bağlantı kurmanıza yardımcı olacak çok sayıda su aktivitesini de misafirlerine aktarıyor.

Maldivler kesinlikle uzun süreli barış, huzur, güneş, kum ve eğlence hatıraları bırakacağınız bir liste deneyimidir!

Maldivler Seyahatleri Hakkında Detaylı Bilgi için Bize Yazın

  Adınız Soyadız*
  Telefon Numaranız*
  E-posta Adresiniz*
  Hangi Tarihlerde Gitmek İstersiniz?

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Sestri & Dinle

  Merhabamız rengini Ege’den alır…

  Kırmızımız rengini Mevlana ve Yunus’un Aşk’ından getirir…

  Boyandık yola düştüğümüzde Ege’den maviye; karadaki denizden de kırmızıya.

  Şimdi Sestri ve Dinle birlikte boyayacak tüm dünyayı ve Anadoluyu yeniden ve en yenisinden maviye kırmızıya….

  SESTRİ & DİNLE HAKKINDA