Booking.com

Rakipsiz lüks, çarpıcı beyaz kumlu plajlar ve muhteşem bir su altı dünyası, Maldivler’i ömür boyu sürecek gerçek bir tatil için bariz bir seçim haline getiriyor.

İnanılmaz Plajlar

Maldivler belki de dünyanın en iyi plajlarına ev sahipliği yapmaktadır; Ülkenin yaklaşık 1200 adasının hemen hemen her birindeler ve sürekli olarak mükemmeller ki, onlardan bıkamazsınız . Bazı plajlar diğerlerinden daha yumuşak granüllere sahip olsa da, temel gerçek şu ki, dünyanın başka hiçbir yerinde sürekli olarak beyazdan daha beyaz toz kum ve bunun gibi parlak camgöbeği mavisi su bulamayacaksınız. İşte  bu gerçek, yılda bir milyondan fazla insanı bu küçük, uzak Hint Okyanusu cennetine götürmek için yeterlidir.

Herkes İçin Tatil Yerleri

Maldivler’deki her tatil yeri kendi özel adasıdır ve 100’den fazla tatil yeri arasından seçim yapabileceğiniz tek sorun nerede kalmak istediğinizi seçmektir. En üstte, dünyanın en seçkin otel markaları, kişisel uşaklar ve özel tur havuzlarından, oda içi masajlara ve yastık menülerine kadar her zamankinden daha yüksek lükslere ulaşmak için birbirleriyle rekabet ediyor. Balayı çiftlerinin ve büyüleyici bir tropikal kaçamak arayanların, ülkeyi uzun zamandır dilek listelerinin en üstünde tutması şaşırtıcı değil. Ancak beş ve altı yıldızlı tatil köylerinin dışında da pek çok seçenek var.

Maldivler, yerleşik adaların turizme açıldığından ve yerel halkın kendi misafirhanelerini inşa etmesine izin verildiğinden, son 10 yılda sismik bir değişim geçirdi. Gezginlerin artık tatil köylerinde kalmaları ve yerel nüfustan ayrı kalmaları gerekmiyor, bu da sırt çantalı gezginleri onlarca yıldır uzakta tutan bir şey. Halka açık feribot, sürat teknesi ve iç hat uçuşlarıyla adadan adaya gezmek, bu inanılmaz ülkeyi neredeyse her bütçeyle ziyaretçilere açtı. Male ve Ari mercan adalarındaki bir dizi ada, her birinde düzinelerce seçenek bulunan, gelişen bir misafirhane endüstrisi için artık büyük merkezlerdir.

Maldivler Su Altı Dünyası

Sualtı Dünyası

Dünyanın en iyi dalış ve şnorkelli yüzme özelliklerinden bazılarıyla, Maldivler’in berrak suları, deniz yaşamına ilgi duyan herkes için bir mıknatıs görevi görür. Zenginlik ve çeşitlilik şaşırtıcıdır; Resife indiğinizde göz kamaştırıcı mercan duvarları, muhteşem mağaralar ve parlak renkli tropikal balık sürüleri sizi bekliyor. Daha derin sularda manta vatozları, kaplumbağalar, köpekbalıkları ve hatta dünyanın en büyük balığı olan balina köpekbalığı pusuda beklemektedir. En iyi parça? Su o kadar sıcak ki çoğu insan dalgıç giysisi bile giymiyor.

Maldivler’e Ne Zaman Gidilir?

Maldivler yıl boyunca sıcak ve güneşli, ortalama sıcaklıklar 23C-31ºC’dir. En iyi hava – ve Maldivleri ziyaret etmek için en iyi zaman – Kasım ve Nisan ayları arasıdır. Yüksek sezon, Aralık ve Mart ayları arasındadır.

Detaylı Bilgi İçin Bize Kolayca Ulaşabilirsiniz

Adınız Soyadız*
Telefon Numaranız*
E-posta Adresiniz*
Hangi Tarihlerde Gitmek İstersiniz?

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sestri & Dinle

Merhabamız rengini Ege’den alır…

Kırmızımız rengini Mevlana ve Yunus’un Aşk’ından getirir…

Boyandık yola düştüğümüzde Ege’den maviye; karadaki denizden de kırmızıya.

Şimdi Sestri ve Dinle birlikte boyayacak tüm dünyayı ve Anadoluyu yeniden ve en yenisinden maviye kırmızıya….

SESTRİ & DİNLE HAKKINDA