Booking.com

Kış dediğimiz zaman aklıma ilk gelen aylara giriş yaparken, kayak tatili planlarını başlatmanın zamanı gelmiş demektir. Biletleri aldıktan, kalacak yeri de seçtikten sonra geriye tek bir şey kalıyor: Bavul hazırlamak! Hele ki çocuklarınızla beraber gideceğiniz bir tatilse, hiçbir şeyin eksik kalmaması çok önemli. Sizler için eksiksiz, ve bavul hazırlama sürecinizi kolaylaştıracak olmazsa olmazları listeledik.

Kayak İçin Sırt Çantası

Su geçirmez bir sırt çantası demek, kayak tatilinin kurtarıcısı demektir .Sabah kahvaltıdan  hemen sonra  pistin yolunu tutanlardansanız ve gün boyu otele bir daha uğramayı düşünmüyorsanız, su geçirmez bir sırt çantası kayak bavulunuzun olmazsa olmazlarından. Gün boyu yanınızda bulundurmanız gereken eşyaları, mataranızı, yedek çoraplarınızı ve gün içerisinde atıştırmalık olarak yiyebileceğiniz yiyecekleri muhafaza etmek ve bir daha otele dönmek zorunda kalmamak için bavulunuzda sırt çantanıza mutlaka yer açın. Aynı zamanda pistte yürürken kayakları ve board’u elinizde taşımayıp sırt çantanıza bağlayabilirsiniz,  Böylece karda yürümenin tadını çıkarabilirsiniz.

Su Geçirmeyen Botlar

Kar tatillerinde kıyafetlerin önemi kadar tercih ettiğiniz botlar da çok önemlidir. Tatilinizin konforlu geçmesi açısından su geçirmeyen ve tabanı kaymayan botlar tercih etmelisiniz. Aynı zamanda ayaklarınızı soğuktan koruyacak botlar seçmeniz, tatilinizi hasta geçirmemeniz için koruyucu olacaktır.

Yelek

Kayak yaparken eğlenirken aynı zamanda çok da efor sarfedersiniz. Bu nedenle soğuk bir ortamda olsanız dahi, montla terlemeniz olası olacaktır. Bu gibi durumlarda mont, hem sırtınızı koruyarak sizi üşütmeyecek, hem de açıklığı sayesinde ferahlamanıza yardımcı olacaktır.

Kayak Gözlükleri

“ Kar tatiline gidiyorum güneşli olmaz “ diyerek gözlük almamayı düşünmeyin. Kar açık rengi dolayısıyla göz illüzyonlarına ve göz sorunlarına neden olur. Kayak yaparken gözünüze kar kaçarak zedeleyebilmesi de muhtemeldir. Gözlüğünüzü seçerken buhar yapmamasına ve yüzünüze tam oturmasına dikkat edin.

Cilt Bakım Ürünleri

Kar her ne kadar yumuşacık bulutları andırsa da soğuk hava şartları cildinizi nemsiz bırakabilir. Çıkan güneşin ardından, karın beyazlığı üzerinden kırılıp cildinize temas edebilecek güneş ışınlarından korunmak için güneş kremi, ve cildinizin kurumasını önleyecek ürünler almalısınız. Özellikle de dudak balmlarınızı bavulunuza eklemeyi unutmayın.

Termal Giysiler

Konumuzun belki de en önemli başlıklarından birine geldik. Tatile dinlenmek, farklı bir yerde olmak veya yalnızca canınız istediği için plan yapıyorsunuz ancak, hasta olarak tatilinizi mahvetmek istemezsiniz. Bu nedenle sizi soğuktan, karın ıslaklığından koruyacak termal kıyafetler seçmek, tatilinizi daha keyifli geçirmenizi sağlayacaktır. Kar pantolonunuz ve kar montunuzun içine termal giysiler veya termal içlik giymeyi ihmal etmeyin.

Sestri & Dinle

Merhabamız rengini Ege’den alır…

Kırmızımız rengini Mevlana ve Yunus’un Aşk’ından getirir…

Boyandık yola düştüğümüzde Ege’den maviye; karadaki denizden de kırmızıya.

Şimdi Sestri ve Dinle birlikte boyayacak tüm dünyayı ve Anadoluyu yeniden ve en yenisinden maviye kırmızıya….

SESTRİ & DİNLE HAKKINDA