Booking.com

Hollandalı sanatçı ve inovatör Daan Roosegaarde tarafından kurulan Studio Roosegaarde, tasarımcı ve mühendislerden oluşan ekibiyle kentsel ortamlarda günlük yaşamı iyileştiren, hayal gücünü harekete geçiren ve iklim sorunlarına çözümler arayan sanat eserlerinde insanları ve teknolojiyi birbirine bağlıyor.

‘’Rüya Fabrikası’’ olarak da bilinen Rotterdam limanındaki eski bir cam fabrikasında faaliyetlerini sürdüren Studio Roosegaarde, Rotterdam Paris, Pekin ve Stockholm gibi şehirlerde de önemli projeler gerçekleştirmiştir. Bunlarla birlikte NASA, BMW gibi dünyaca ünlü markalarla ve üniversitelerle iş birlikleri yaparak yeni sosyal inovasyonları da araştırmaya devam etmekte. En ünlü eserleri arasında WATERLIGHT (suyun gücünü gösteren sanal bir sel), SMOG FREE PROJECT (binalar üzerinde bulunan havadaki dumanı emip temiz havaya çeviren bir hava temizleyicisi), SMART HIGHWAY (gün ışığında şarj olan ve gece parlayan yollar) ve SPACE WASTE LAB (uzay atıklarını görselleştirir ve geri dönüştürür) gibi günlük hayatı kolaylaştırırken yenilenebilir enerjiyi ve sürdürülebilir bir doğayı teşvik eden bir çok proje var. Studio Roosegaarde eserleri Birleşik Krallık’taki Design Museum ve Tate Modern, Tokyo’daki the Mori Art Museum ve Paris’teki the Musee des Arts Decoratifs gibi dünyaca ünlü müzelerde sergilenmekle birlikte ‘’ the Shenzhen Global Design Award’’ gibi uluslararası çapta önemli birçok inovasyon ödülünü de kazanmıştır.

Sanat ve teknolojiden doğanın yaşamına destek olmak ve insanların hayatını kolaylaştırmak için yararlan Studio Roosegaard’ın hakkında daha fazla bilgiye ve yaptıkları çalışmalara ‘’studioroosegaarde.net’’ adresinden ve stüdyonun Youtube kanalından ulaşabilirsiniz.

Sestri & Dinle

Merhabamız rengini Ege’den alır…

Kırmızımız rengini Mevlana ve Yunus’un Aşk’ından getirir…

Boyandık yola düştüğümüzde Ege’den maviye; karadaki denizden de kırmızıya.

Şimdi Sestri ve Dinle birlikte boyayacak tüm dünyayı ve Anadoluyu yeniden ve en yenisinden maviye kırmızıya….

SESTRİ & DİNLE HAKKINDA