Booking.com

Balayı oteli Sapanca gibi ilçelerde bulunan, yeni evlenen ve tatile gitmek isteyen çiftler için güzel manzara ile keyifli vakit geçirip, kafalarını dinlemek içi tercih ettikleri otellerdendir.

Sakarya’nın en bilenen ilçesi olan Sapanca, il merkezine yaklaşık olarak 25 kilometre uzaklıkta olan oldukça da işlek olan bir turizm noktasıdır. Sapanca çok doğal ve tarihi yerleri ile her yıl birçok ziyaretçinin tercih ettiği bir yer haline gelmiştir. Sapanca’ ya gelmek isteyen ziyaretçiler için ulaşım da gayet kolaydır.

Kara ve demiryolları ile ilçeye ulaşımı kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Hava ya da deniz yolu ile gelmeyi tercih eden ziyaretçiler ise çevresindeki il ve ilçelerden aktarma yaparak ulaşım sağlayabilirler. Balayı oteli Sapanca ve çevresinde oldukça çok bulunan otel çeşitlerindendir. Bunun haricinde; aile otelleri gibi değişik otel çeşitleri de Sapanca bölgesinde yoğundur.

Balayı Nerelerde Yapılır?

Ülkemizde birçok yerde balayı oteli bulunmaktadır. Balayı oteli İstanbul gibi illerimizde daha çok tarihi yerleri gezmek, aktif bir şekilde balayı yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği otellerdir. Hareketli yerler kadar sakin ve harika manzaraları olan yerler de vardır. Hem aktif hem de sakinliği bir arada yaşamak isteyen ziyaretçiler için güzel bir tercih olabilir.

Balayı oteli Sapanca yöresinde oldukça çoktur. Çünkü Sapanca, hem tarihi kalanları hem sakinliği hem de muhteşem manzarası ile güzel bir balayı oteli tercihi olmaktadır. Kış ya da bahar aylarında da tercih edilebilecek eşsiz doğal güzellikleriyle arayanlar balayı oteli Kapadokya yöresini de tercih edilebilmektedir.

Daha çok yaz ayları tercih edilen ama dört mevsim hizmet veren yazlık bölgeler de balayı için çok tercih edilmektedir. Ege bölgesi ve Akdeniz bölgesinin en çok tercih edilen bölgelerdendir. Birçok balayı için yapılmış otel ve villalar bulunmaktadır.

Öncelikle tercih edilen, balayı oteli Muğla yakınlarındadır. Yeşilliği berrak denizi ve sakinliği ile öne çıkmaktadır. Balayı oteli Bodrum ilçesinde de sıkça tercih edilmektedir. Güzel denizi, kaliteli  mekanları, hareketliliği ile eğlenceli bir seçim sayılmaktadır.

Muğla’nın Akdeniz bölgesine bağlı olan Fethiye ilçesi ise turistlik bölgeleri, gezilecek yerleri, tarihi yerleri, meşhur Ölü denizi ile öne çıkmaktadır ve bundan dolayı da balayı oteli Fethiye tarafında da oldukça fazladır. Son olarak ülkemizde balayı oteli Antalya ilimizde de oldukça sık olan otel çeşitlerindendir.

 

Sapanca’ ya Ne Zaman Gidilir?

Sapanca, dört mevsim de güzelliklerle doludur. Fakat gitmek için en uygun zaman ilkbahar ve yaza geçişi olan aylardır. Çünkü kışın soğuğunun yavaş yavaş gitmesi ile birlikte hafif yağan yağmur ve güneşin sıcaklığıyla bitkilerin yavaşça yeşerdiği zamanlarda Sapanca ilçesinin güzellikleri de kış uykusundan uyanmaktadır. Meşhur olan Sapanca gölünde bu mevsim geçişi aralarında yürüyüşler yapabilmektedir.

Nisan aylarında balayı oteli Sapanca civarlarında sezonu açmakta olan otel çeşitlerindendir. Bu aylarda küçük çaplı etkinlikler düzenlenmektedir. Yaz aylarında ise göl başında dinlenmek, balık tutmak gibi aktiviteler de yapılmaktadır. Haziran ve eylül ayları arasında Sapanca da özellikle hafta sonları çok fazla yoğunluk olmaktadır. Kış aylarında ise balayı oteli Sapanca çevresinde oldukça çok tercih edilmektedir. Mükemmel doğasını ve gölü örten kara karşı konumlandırılmış balayı oteli Sapanca yöresinde sürekli olarak gidilen bir yerdir.

Sapanca Nasıl Bir Yerdir?

Sapanca, Sakarya iline bağlı, gölü ile ünlü olan dereleri, içme suyu havzası ve ormanlarıyla meşhur bir ilçesidir. Üstelik Sapanca konumuyla büyük şehirlerde çok yakındır. Bu ilçe şehir merkezine 25 km gibi az bir mesafede olmasına rağmen şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaktır. Huzurlu, doğayla iç içe ve şehir gürültüsünden uzakta bir konuma sahiptir.

Hafta sonu tatilleri için güzel otelleri olduğu gibi balayı oteli Sapanca yöresinde oldukça fazla olan otel çeşitlerindendir. Sapanca Gölü ise etrafı ormanla çevrili, oldukça geniş bir göldür. Göl kenarlarındaki bitki türleri, suyun berraklığı ile göze mükemmel gelmektedir. Temiz havası ile de temiz havayı iliklere kadar hissettirmektedir.

Geniş piknik alanları ile meşhur olan Kırkpınar ve Kurtköy beldeleri de bulunmaktadır. Hatta bu beldelere Sapanca’nın meyve bahçesi de denmektedir. Daha çok yeşillikler arasında yürüyüş yapılmaktadır. Sapanca yakınlarında olan Maşukiye, dünyada nadir rastlanan iklim koşulu olan yaz ayından bile ferahlık veren bir havaya sahiptir. Gölü fazla derin değil ve içilebilmektedir. Gezilecek, gezerken insanın içini açacak birçok aktiviteye sahip bir yerdir.

Sapanca’nın yerleşim yeri milattan önceki yıllara dayanmaktadır. Bu sebeple pek çok farklı medeniyetten kalıntıları vardır. Sapanca merkezde sergilenen lahitler de buna bir örnektir. Kısaca hem tarihi hem de doğasıyla hem dinlenme alanları hem de romantik havasıyla sıkça tercih edilmektedir. Genellikle balayı oteli Sapanca çevresinde bulunan otel çeşitlerindendir.

 

Sapanca’da Tatil Nerede Yapılır?

Sapanca’ da tatil için birçok güzel alan vardır. Sapanca’nın en hareketli ve şehir özellikleri açısından gelişmiş bölgesi olan Sapanca ilçesidir. Merkezi otelleri, göl kasabası tadında şık evleri, yeşillikler içinde zaman geçirilebilecek Kırkpınar, kayak merkezi ve doğal güzellikleriyle meşhur kayak alanı olan Kartepe, doğası ve alabalığı ile meşhur olan Maşukiye de bulunan otel, dinlenme yerleri Sapanca’yı çekici yapmaktadır.

Sapanca Balayı İçin Uygun Bir Yer Mi?

Sakarya’nın muhteşem ilçesi Sapanca da yeni evli çiftlerin son zamanlarda gözde mekanlarından biridir. Buradaki oteller balayı çiftleri için özel ayrılmış otellerden ziyade hem yeni evli hem de çocuklu ailelerin tercih ettiği bir yerdir. Balayı çiftlerinin odaları için oda süslemeleri, çiçek, meyve, içki gibi hizmetler, farklı konseptlerde konaklama merkezleri bulunmaktadır.

Balayı oteli Sapanca hizmetleri doğrultusunda kesinlikle tercih edilen bir yerdir.  Sapanca balayı oteli tavsiyesıralamalarında başlardadır. Bunun sebebi; hem uygun fiyatlı olması, hem büyük şehirlere yakın olması,  hem huzurlu ve doğayla iç içe olmasıdır. Bu sebeple son zamanlarda da Sapanca eskiden beri tercih edilen yerlere kısa zamanda ziyaretçi sayısı konusunda yaklaşmıştır.

 

Sestri & Dinle

Merhabamız rengini Ege’den alır…

Kırmızımız rengini Mevlana ve Yunus’un Aşk’ından getirir…

Boyandık yola düştüğümüzde Ege’den maviye; karadaki denizden de kırmızıya.

Şimdi Sestri ve Dinle birlikte boyayacak tüm dünyayı ve Anadoluyu yeniden ve en yenisinden maviye kırmızıya….

Serendipians