Booking.com

Balayı oteli Bolu gibi illerde bulunan, yeni evlenen ve tatile gitmek isteyen çiftler için güzel manzara ile keyifli vakit geçirip, kafalarını dinlemek içi tercih ettikleri otellerdendir.

Sakarya, Düzce, Bilecik, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Karabük ve Zonguldak Bolu ilinin komşularıdır. Bolu 8 ilçeye, 4 beldeye ve 511 köye sahip olan bir şehirdir. Bolu ilinin ormanları Türkiye için büyük bir öneme sahiptir.

Bolu genellikle Batı Karadeniz ve Karadeniz iklim tiplerinin içinde yer almakta olan bir ildir. Bunun yanında güneybatı bölümlerinde Marmara ve İç Anadolu iklim tipleri de görüldüğünü söylemek yanlış olmayacaktır. Kışları oldukça sert bir iklime sahiptir. Yazlarının da sıcak olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Balayı oteli Bolu ve çevresinde kış aylarında kullanılan otel çeşitlerindendir. Çünkü Bolu ilinde, kış turizmi oldukça gelişmiştir. Kış turizminin gelişmiş olması, kış düğünleri sonrasında en sık seçilen balayı oteli Bolucivarında olmasını sağlamaktadır. Ayrıca Bolu ilinde doğa tatilleri yapılabilecek balayı otelleri de bulunmaktadır.

Balayı Nerelerde Yapılır?

Ülkemizin birçok yerinde balayı oteli bulunmaktadır. Otellerin adı tabi ki balayı oteli olarak geçmemektedir. Ancak genel olarak balayı yapan yeni çiftlerin gittiği oteller, balayı otelleri olarak anılmaktadır. Balayı oteli olarak anılsa da, bu otellerde aileler ya da bireysel olarak bireyler de kalmaktadır.

Ülkemizde birçok ilde balayı yapılabilmektedir. Bunların birbirinden farkları bulunmaktadır. İnsanlar beğenilerine göre gidecekleri otelleri seçmektedir.

Balayı oteli İstanbul gibi illerimizde daha çok tarihi yerleri gezmek, aktif bir şekilde balayı yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği otel çeşitlerindendir. İstanbul ilinin hareketli yerler kadar sakin ve harika manzaraları olan yerler de bulunmaktadır. Hem aktif hem de sakinliği bir arada yaşamak isteyen ziyaretçiler için İstanbul, güzel bir tercih olmaktadır.

Balayı oteli Sapanca yöresinde oldukça fazla bulunan bir otel türüdür. Çünkü Sapanca, hem tarihi kalıntıları hem sakinliği hem de muhteşem manzarası ile güzel bir balayı oteli tercihi konumundadır. Kış ya da bahar aylarında da tercih edilebilecek eşsiz doğal güzellikleriyle arayanlar balayı oteli Kapadokya yöresini de seçebilmektedir.

Daha çok yaz ayları tercih edilen ama dört mevsim hizmet veren yazlık bölgeler de balayı için çok daha sık tercih edilmektedir. Ege bölgesi ve Akdeniz bölgesinin en çok tercih edilen iki bölgemizdir. Birçok balayı için yapılmış otel ve villalar, bu iki bölgede yer almaktadır.

Diğer bir tercih edilen, balayı oteli Muğla yakınlarındadır. Yeşilliği berrak denizi ve sakinliği ile Muğla ili öne çıkmaktadır. Balayı oteli Bodrum ilçesinde de sıkça tercih edilmektedir. Güzel denizi, kaliteli mekanları, hareketliliği ile eğlenceli bir otel seçeneğidir.

Muğla’nın Akdeniz bölgesine bağlı olan Fethiye ilçesi ise turistlik bölgeleri, gezilecek yerleri, tarihi yerleri, meşhur Ölü denizi ile öne çıkmaktadır ve bundan dolayı da balayı oteli Fethiye tarafında da oldukça sık rastlanan otel türlerindendir. Son olarak ülkemizde balayı oteli Antalya ilimizde de oldukça sık olan otel türlerinden biridir.

Bolu’ya Ne Zaman Gidilir?

Bolu ili, sert kışları ve kış turizmi ile bilinen ve doğa güzellikleri açısından da oldukça renkli olan bir ildir. Genellikle kış aylarında düğün yapan kişiler, balayı oteli Bolu civarında tercih etmektedir. Bunun sebepleri arasında Bolu ilinin konumu da bulunmaktadır.

Bolu birçok ile yakın mesafede olan ve kış aylarında oldukça çok etkinlik yapılabilen bir ildir. Dolayısıyla bu dönemlerde evlenmiş çiftler, balayı oteli bolu civarında tercih etmektedir.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Bolu ilinde iki adet turizm ön plana çıkmaktadır. Bunlardan ilki kış turizmi iken ikincisi doğa turizmidir. Bolu’nun tanıtımında “tabiatın kalbi” gibi açıklamalar da geçmektedir. Abant ve Yedigöller Bolu’nun doğal gölleridir. Bu iki göl doğa turizmi sevenlerin oldukça çok ilgisini çekmektedir. Dolayısıyla Bolu iline nisan ayı sonlarında ya da ekim ayının başlarında gitmek en iyi seçilecek dönem olmaktadır.

Balayı oteli Bolu ilinde sıkça tercih edilen oteller arasındadır. Abant ve Yedigöller gibi tabiatın içerisinde olan balayı otelleri olduğu gibi şehir merkezinde bulunan balayı otellerinin varlığından da söz etmek mümkündür.

Bolu Balayı İçin Uygun Bir Yer Mi?

Bolu gerek doğasıyla, gerek insanlarının sıcakkanlılığıyla gerek ise kış aylarındaki güzellikleri ile balayı için oldukça uyumlu bir ildir. Hem kış severlerin hem de doğaseverlerin balayı için sıklıkla tercih ettiği bir ildir.

Balayı oteli Bolu civarında sıklıkla bulunan otel çeşitlerindendir. Kimisi merkezde, kimisi doğanın içerisinde kimisi ise kış turizmi yapılan dağların yakınlarında bulunmaktadır. Ayrıca balayı oteli Bolu civarında olduğu için kolaylıkla diğer illere gitmek de mümkün olacaktır.

 

Balayı Oteline Rezervasyon Nasıl Yapılmaktadır?

Balayı oteli tavsiye üzerine gidilen otellerden de sayılmaktadır. Diğer otellerde olduğu gibi balayı otelleri için de erken rezervasyon oldukça önemlidir. Balayı otelleri kişilerin isteklerine ve sevdiklerine göre değişiklik göstermektedir. Doğasever çiftler, doğa ile ilgili olan balayı otellerine rezervasyon yaptırmaktadır.

Erken rezervasyonun öneminden bu şekilde bahsetmek mümkündür. Son ana bırakıldığı vakitlerde otellerde yer bulma olasılığı çok daha az bir orana düşmektedir. Ayrıca diğer oranlar ile oranlandığı vakitte balayı oteli Bolu ilinde çok daha az sayıdadır. Dolayısıyla burada balayı yapmak isteyen kişilerin hızlı bir biçimde karar verip rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.

Ayrıca yine diğer otellerdeki gibi erken rezervasyon uygulamasından yararlanıldığı vakitte ücretin çok daha uygun olduğu bilinmekte olan bir gerçektir. Dolayısıyla evlenecek olan çoğu çift, balayı tatillerini ve düğünlerini planladıkları andan itibaren balayı otellerini de belirlemelidir. Böylelikle çok daha makul fiyatlar ile çok daha güzel balayı tatilleri yapabilirler. Şehrin gürültüsünden uzak noktalarda konumlanan balayı oteli Bolu’ da bulunmaktadır.

 

Sestri & Dinle

Merhabamız rengini Ege’den alır…

Kırmızımız rengini Mevlana ve Yunus’un Aşk’ından getirir…

Boyandık yola düştüğümüzde Ege’den maviye; karadaki denizden de kırmızıya.

Şimdi Sestri ve Dinle birlikte boyayacak tüm dünyayı ve Anadoluyu yeniden ve en yenisinden maviye kırmızıya….

Serendipians