Booking.com

Balayı oteli Antalya gibi illerde bulunan, yeni evlenen ve tatile gitmek isteyen çiftler için güzel manzara ile keyifli vakit geçirip, kafalarını dinlemek içi tercih ettikleri otellerdendir.

Antalya ilimiz, Türkiye’nin güneyinde, merkezi Akdeniz kıyısında olan bir turizm merkezi konumundadır. Kuzeyinde; Burdur, Isparta, Konya, doğusunda; Karaman, Mersin, batısında; Muğla illeri bulunmaktadır. Güneyinde Akdeniz bulunmaktadır.

Kara ve havayollarıyla şehre ulaşımı kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Deniz yolu ile gelmeyi tercih eden ziyaretçiler ise çevresindeki il ve ilçelerden aktarma yaparak ulaşım sağlayabilirler. Balayı oteli Antalya ve çevresinde oldukça çok bulunan otel çeşitlerindendir. Bunun haricinde; aile otelleri gibi değişik otel çeşitleri de Antalya bölgesinde yoğundur.

Antalya hem yaz hem kış aylarında tatile uygun bir şehirdir. Genellikle yaz veya kış düğünü fark etmeden çiftler, balayı için Antalya’ da bulunan otelleri tercih etmektedirler. Ayrıca Akdeniz bölgesinde olduğu için çevre illeri de gezmesi oldukça keyifli ve kolaydır.

Balayı Nerelerde Yapılır?

Ülkemizde birçok yerde balayı oteli vardır. Balayı oteli İstanbul gibi illerimizde daha çok tarihi yerleri gezmek, aktif bir şekilde balayı yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği otellerdendir. Hareketli yerler kadar sakin ve harika manzaraları olan yerler de bulunmaktadır. Hem aktif hem de sakinliği bir arada yaşamak isteyen ziyaretçiler için güzel bir tercih sayılabilmektedir.

Balayı oteli Sapanca yöresinde oldukça fazladır. Çünkü Sapanca, hem tarihi alanları hem sakinliği hem de muhteşem manzarası ile güzel bir balayı oteli tercihidir. Ayrıca Sapanca’nın bağlı olduğu Sakarya ilimizde son derece huzurlu ve yeşil bir doğa havası bulunmaktadır. Kış aylarında da tercih edilebilecek eşsiz doğal güzellikleriyle balayı oteli Kapadokya yöresini de tercih edilebilmektedir. Kapadokya’da hem tarihi güzellikleri hem de doğa güzelliklerini yakından görmek mümkündür.

Daha çok yaz ayları tercih edilen ama dört mevsim hizmet veren yazlık bölgeler de balayı için sıkça tercih edilmektedir. Ege bölgesi ve Akdeniz bölgesinin en çok tercih edilen iki bölgedir. Birçok balayı için yapılmış otel ve villalar bu bölgelerde bulunmaktadır.

Öncelikle tercih edilen, balayı oteli Muğla ilinin yakınlarındadır. Yeşilliği berrak denizi ve sakinliği ile gözdedir. Balayı oteli Bodrum ilçesinde de sıkça tercih edilen otel türlerindendir. Güzel denizi, kaliteli mekanları, hareketliliği ile eğlenceli bir seçim konumundadır.

Muğla’nın Akdeniz bölgesine bağlı olan Fethiye ilçesi ise turistlik bölgeleri, gezilecek yerleri, tarihi yerleri, meşhur Ölü denizi ile dikkat çekmektedir ve bundan dolayı da balayı oteli Fethiye tarafında da oldukça çoktur. Son olarak ülkemizde balayı oteli Antalya ilimizde de oldukça sık olan otel türlerindendir.

Antalya’ ya Ne Zaman Gidilir?

Antalya, ülkemizde yaz sezonunun çok erken başlayıp çok geç bittiği illerimizden biridir. Dolayısıyla deniz turizmi ve deniz tatili seven kişilerin Antalya’yı tercih etmesi çok olasıdır. Dört mevsim güzelliklerle dolu olması da yaz tatili haricinde de şehrin ziyaret edilmesini sağlamaktadır.

Özellikle kışın fazla soğuğu sevmeyen kişilerin de Antalya’yı tercih etmesi son derece normaldir. Çünkü Antalya’da kışları çok soğuk olmamaktadır. Ilıman bir hava durumu etkilidir. Yaz aylarında ise şehrin çok sıcak olduğunu, hatta hissedilen sürenin elli derece civarına çıkabildiğini hatırlatmak gerekmektedir.

Nisan aylarında balayı oteli Antalya civarlarında sezonu açmakta olan otel çeşitlerindendir. Bu aylarda şehirde küçük çaplı etkinlikler düzenlenmektedir. Yaz aylarında ise çok daha farklı aktiviteler yapılmaktadır. Kış aylarında ise balayı oteli Antalya çevresinde fazla tercih edilmemektedir.

Antalya Nasıl Bir Yerdir?

Antalya, Akdeniz bölgesinde bulunan, Türkiye’nin turistik açıdan önemli şehirlerinden biridir. Nüfusu iki milyona yakındır. İki ovanın üzerine kurulu bir şehir olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Antalya; denizi, güneşi, doğası ve tarihi ile harika bir ildir. Her ilçesi kendi içerisinde bir doğa harikasıdır. Antalya’nın ilçeleri; Aksu, Alanya, Demre, Gazipaşa, Finike, Elmalı, Kaş, Kemer gibi örneklendirilebilmektedir.

Antalya, Akdeniz ikliminin görüldüğü bir ilimizdir. Yazları oldukça sıcak ve kuraktır. Kışları ise ılıman ve az yağışlı geçmektedir. Yaz aylarında nem oldukça yüksektir. Kış aylarında ise sıcaklık en az 8 derece civarlarında görülmektedir.

Antalya’da Tatil Nerede Yapılır?

Antalya’nın neredeyse tüm ilçeleri tatil için uygundur. Çünkü Antalya, kıyı kenarında bulunan bir ildir. Dolayısıyla neredeyse tüm ilçelerinde deniz turizminin olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Yine Antalya ilinde tüm tatillerin olduğu gibi balayı tatillerinin de aktif olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Yeni evlenen çiftler balayı oteli Antalya civarında fazla olduğu için de bu şehri seçmektedir. Ayrıca Antalya’ da balayı yapan kişilerin yakın çevredeki şehirleri ve önemli yerleri gezmesi de mümkündür.

Ayrıca Antalya hem yaz hem de kış aylarında tatil yapılabilecek bir şehir olduğu için de sıkça tercih edilmektedir. Ancak daha önceden de belirttiğimiz gibi yazları Antalya’da hissedilen hava sıcaklığının oldukça yüksek olduğunu unutmamak gerekmektedir.

Antalya Balayı İçin Uygun Bir Yer Mi?

Akdeniz’in muhteşem ili Antalya da yeni evli çiftlerin son zamanlarda gözde mekanlarından biridir. Buradaki oteller balayı çiftleri için özel ayrılmış otellerden ziyade hem yeni evli hem de çocuklu ailelerin tercih ettiği otellerdendir. Balayı çiftlerinin odaları için oda süslemeleri, çiçek, meyve, içki gibi hizmetler, farklı konseptlerde konaklama merkezleri de vardır.

Balayı oteli Antalya hizmetleri doğrultusunda kesinlikle tercih edilen bir yerdir.  Antalya balayı oteli tavsiyesıralamalarında başlardadır. Bunun sebebi; hem uygun fiyatlı olması, hem denizinin muhteşemliği, hem diğer şehirlere yakın olması,  hem huzurlu ve doğayla iç içe olmasıdır. Bu sebeple de Antalya eskiden beri çok sık tercih edilen balayı ve tatil mekanlarından biridir.

 

 

Sestri & Dinle

Merhabamız rengini Ege’den alır…

Kırmızımız rengini Mevlana ve Yunus’un Aşk’ından getirir…

Boyandık yola düştüğümüzde Ege’den maviye; karadaki denizden de kırmızıya.

Şimdi Sestri ve Dinle birlikte boyayacak tüm dünyayı ve Anadoluyu yeniden ve en yenisinden maviye kırmızıya….

Serendipians