Booking.com

Balayı oteli Alanya gibi ilçelerde bulunan, yeni evlenen ve tatile gitmek isteyen çiftler için güzel manzara ile keyifli vakit geçirip, kafalarını dinlemek içi tercih ettikleri otellerdendir.

Alanya ilçesi Antalya ilimizin bir ilçesidir. Antalya, Türkiye’nin güneyinde, merkezi Akdeniz kıyısında olan bir ildir ve turizm merkezi konumundadır. Kuzeyinde; Burdur, Isparta, Konya, doğusunda; Karaman, Mersin, batısında; Muğla illeri vardır. Güneyinde Akdeniz bulunmaktadır ve Antalya bir kıyı şehridir.

Kara ve havayollarıyla şehre ve ilçeye ulaşımı kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Deniz yolu ya da havayoluyla gelmeyi tercih eden ziyaretçiler ise çevresindeki il ve ilçelerden aktarma yaparak ulaşım sağlayabilirler. Balayı oteli Alanya ve çevresinde oldukça çok bulunan otel çeşitlerindendir. Bunun haricinde; aile otelleri gibi değişik otel çeşitleri de Alanya bölgesinde fazladır.

Antalya hem yaz hem kış aylarında tatile uygun bir şehirdir ve Alanya’ da aynı şekilde uygun bir ilçedir. Genellikle yaz veya kış düğünü fark etmeden çiftler, balayı için Alanya’ da bulunan otelleri tercih etmektedirler. Ayrıca Akdeniz bölgesinde bulunan bir ilçe olduğu için çevre illeri de gezmesi oldukça keyifli ve kolaydır.

Balayı Nerelerde Yapılır?

Ülkemizde oldukça çok yerde balayı oteli vardır. Balayı oteli İstanbul gibi illerimizde daha çok tarihi yerleri gezmek, aktif bir şekilde balayı yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği otel çeşitlerindedir. İstanbul’ da hareketli yerler kadar sakin ve harika manzaraları olan yerler de bulunmaktadır. Hem aktif hem de sakinliği bir arada yaşamak isteyen ziyaretçiler için İstanbul, güzel bir tercih sayılabilmektedir.

Balayı oteli Sapanca yakınlarında oldukça yoğun otel çeşitlerinden biridir. Çünkü Sapanca, hem tarihi alanları hem sakinliği hem de muhteşem manzarası ile güzel bir balayı tatili mekanıdır. Ayrıca Sapanca’nın bağlı olduğu Sakarya ilimizde son derece huzurlu ve yeşil bir doğa havası vardır. Kış aylarında da tercih edilebilecek eşsiz doğal güzellikleriyle balayı oteli Kapadokya yöresini de sık bulunan otel çeşitlerindendir. Kapadokya’da hem tarihi güzellikleri hem de doğa güzelliklerini yakından görmek olasıdır.

Daha çok yaz ayları tercih edilen ama dört mevsim hizmet veren yazlık bölgeler de balayı için sıklıkla tercih edilmektedir. Ege bölgesi ve Akdeniz bölgesinin en çok tercih edilen iki bölgemizdir. Birçok balayı için yapılmış otel ve villalar bu iki bölgede bulunmaktadır.

Özellikle tercih edilen, balayı oteli Muğla ilinin yakınlarında da fazladır. Yeşilliği berrak denizi ve sakinliği ile Muğla, balayı için gözdedir. Balayı oteli Bodrum ilçesinde de sıkça tercih edilen otel çeşitlerindendir. Güzel denizi, kaliteli mekanları, hareketliliği ile eğlenceli bir seçim olmaktadır.

Muğla’nın Akdeniz bölgesine bağlı olan Fethiye ilçesi ise turistlik bölgeleri, gezilecek yerleri, tarihi yerleri, meşhur Ölü denizi ile dikkatleri üzerine çekmektedir ve bundan dolayı da balayı oteli Fethiye tarafında da oldukça sıktır. Son olarak ülkemizde balayı oteli Alanya ilçesinde de oldukça sık olan otel türlerindendir. Alanya, Antalya ilimizin önemli bir ilçesidir.

Alanya’ ya Ne Zaman Gidilir?

Alanya, ülkemizde yaz sezonunun çok erken başlayıp çok geç bittiği ilçelerimizden bir tanesidir. Dolayısıyla deniz turizmi ve deniz tatili seven kişilerin Alanya’yı tercih etmesi çok olasıdır. Dört mevsim güzelliklerle dolu olması da yaz tatili haricinde de ilçenin ve şehrin ziyaret edilmesini sağlamaktadır.

Özellikle kışın çok soğuk havaları sevmeyen kişilerin de Alanya’yı tercih etmesi son derece normaldir. Çünkü Alanya ilçesinde kışları çok soğuk olmamaktadır. Ilıman bir hava durumu etki sürmektedir. Yaz aylarında ise ilçenin oldukça sıcak olduğunu, hatta hissedilen sürenin elli derece civarına çıkabildiğini unutmamak ve atlamamak gerekmektedir.

Nisan aylarında balayı oteli Alanya civarlarında sezonu açmakta olan otel türlerinden sadece bir tanesidir. Bu aylarda şehirde küçük çaplı etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler çoğu şehir ve ilçeye göre çok daha gelişmiş etkinliklerdir. Yaz aylarında ise çok daha farklı aktiviteler yapılmaktadır. Bu aktivitelere; dalış, paraşütle atlama, tekne turları örnek verilebilmektedir. Kış aylarında ise balayı oteli Alanya çevresinde fazla tercih edilmemektedir.

Alanya’da Tatil Nasıl Yapılır?

Antalya’nın neredeyse tüm ilçeleri tatil için uygundur ve Alanya’ da bu ilçelerden biridir. Çünkü Antalya, kıyı kenarında bulunan bir şehirdir. Dolayısıyla neredeyse tüm ilçelerinde deniz turizminin olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Alanya ilçesinde tüm tatillerin olduğu gibi balayı tatillerinin de aktif olduğunu söylemek yanlış olmaz. Yeni evlenen çiftler balayı oteli Alanya civarında fazla olduğu için de bu ilçeyi seçmektedir. Ayrıca Alanya’ da balayı yapan kişilerin yakın çevredeki şehirleri ve önemli yerleri gezmesi de mümkün olmaktadır.

Ayrıca Alanya hem yaz hem de kış aylarında tatil yapılabilecek bir şehir olduğu için de sıkça tercih edilmektedir. Ancak daha önceden de belirttiğimiz gibi yazları Alanya’da ve Antalya genelinde hissedilen hava sıcaklığının oldukça yüksek olduğunu unutmamak gerekmektedir.

 

Alanya Balayı İçin Uygun Bir Yer Mi?

Akdeniz’in muhteşem ili Antalya’nın gözde ilçelerinden olan Alanya da yeni evli çiftlerin son zamanlarda gözde mekanlarından biridir. Burada, balayı çiftleri için özel ayrılmış otellerden ziyade hem yeni evli hem de çocuklu ailelerin tercih ettiği otel çeşitleri de bulunmaktadır. Balayı çiftlerinin odaları için oda süslemeleri, çiçek, meyve, içki gibi hizmetler, farklı konseptler de otellerde mevcuttur.

Balayı oteli Alanya çevresinde hizmetleri doğrultusunda kesinlikle tercih edilen bir ilçedir.  Alanya balayı oteli tavsiye sıralamalarında başlardadır. Bunun sebebi; hem uygun fiyatlı olması, hem denizinin muhteşemliği, hem diğer şehirlere yakın olması,  hem huzurlu ve doğayla dip dibe olmasıdır. Bu sebeple de Alanya eskilerden beri çok sık tercih edilen balayı ve tatil mekanlarından biridir.

 

Sestri & Dinle

Merhabamız rengini Ege’den alır…

Kırmızımız rengini Mevlana ve Yunus’un Aşk’ından getirir…

Boyandık yola düştüğümüzde Ege’den maviye; karadaki denizden de kırmızıya.

Şimdi Sestri ve Dinle birlikte boyayacak tüm dünyayı ve Anadoluyu yeniden ve en yenisinden maviye kırmızıya….

Serendipians